Ninjutsu/Bujutsu

Vyučujeme školy pocházejí z učení Soke Hatsumi Masaakiho v originálním provedení tak jak jsou popsány v historických svitcích.

!!! NEVYUČUJEME BUJINKAN !!!

NINJUTSU JE JEDEN Z NEJEFEKTIVNĚJŠÍCH SEBEOBRANNÝCH SYSTÉMŮ NA SVĚTĚ !!!

Dnešní doba je podle slov Dr. Hatsumiho nejlepší dobou Ninjů, neboť umožňuje rozvíjet a zdokonalovat bojové umění do měřítek, jaká dříve nebylo možné studovat. Dnes se již termín Ninjutsu příliš nepoužívá, protože pochopení všech jeho 9 škol spočívá v pochopení Budo.

9 starých japonských bojových škol byly předány Takamatsu Senseiem Dr.Hatsumimu s titulem Soke (původní význam slova Soke = patriarcha, hlava rodiny), aby mohl tato stará japonská bojová umění rozvíjet dál. Tři z těchto škol jsou školy Ninjutsu (jsou to Togakure ryu, Kumogakure ryu a Gyokushin ryu) a ostatní jsou samurajská Bujutsu, školy, které používali k boji samurajové.

Systém bojových umění ctí a udržuje staré disciplíny, které se adepti učí již od dob počátku Ninjutsu. Jde o 36 disciplín, z nichž prvních 18 jsou klasické způsoby použivané japonskými samuraji, zbylých 18 jsou pak k nim odpovídající speciální techniky pro Ninju – bojovníka.

Základní disciplínou samozřejmě zůstává boj beze zbraně, z jehož pohybů pak vycházejí i techniky boje se zbraní. Ten se dělí na Daken Tai jutsu (techniky úderů a kopů), Ju tai jutsu (techniky pák a hodů), Koshi jutsu (techniky útoků na svaly a orgány) a Koppo jutsu (techniky útoků na kosti a klouby).

V našem systému se nikde na světě nepořádají žádné soutěže. Proto se toto bojové umění nehodí pro jednotlivce, kteří hledají pouze sportovní slávu a tituly.

Jednotlivé školy vyučované v Koryukai:

Togakure Ryu Ninpo

Gyokko Ryu Kosshi Jutsu

Kukishinden Ryu Daken Taijutsu

Shinden Fudo Ryu Daken Taijutsu

Shinden Fudo Ryu Ju Taijutsu

Koto Ryu Koppo Jutsu

Takagi Yoshin Ryu Ju Taijutsu

Gikan Ryu Koppo Jutsu

Asayama Ichiden Ryu Taijutsu

V případě zájmu o tréninky těchto unikátních škol neváhejte kontaktovat shihana Filipa Bartoše – filip@bujin.cz nebo +420 736 534 469, který pravidelně studuje pod vedením Soke Hatsumi Masaaki, Soke Ishizuka Tetsuji a Daishihana Someya Kenichi.