Genko Nito Ryu

Bojové umění se dvěma meči

Genko Nito Ryu je styl Iaido a Kenjutsu, který je výhradně zaměřen na boj se dvěma meči.

genko-nito-ryu-soke

Studenti se učí jak Kata, Kumitachi tak také Tameshigiri a to jak s katanou tak s wakizashi. Tento styl obsahuje velice efektivní kenjutsu, jehož prvotřídní techniky jsou přímé a smrtící.

Použití dvou mečů je velmi efektivní a stejně jak říkal kdysi slavný Miyamoto Musashi: „Pokud jste schopni používat obě ruce je Nito Ryu lepší než Itto Ryu“.

Pro mnoho studentů je také rovnoměrné použití obou paží přirozenější a umožňuje jim provádět tyto techniky plynuleji.

 Genko Nito Ryu bylo vytvořeno Niina Soke z Yamaguchi Ryu, Mugai Ryu a jeho dlouholetých zkušeností s mnoha bojovými uměními.

 Yamaguchi Ryu bylo založeno Yamaguchi Umanosuke Ietoshi „Bokushinsai“, který se narodil v roce 1582, ve stejný rok jako Miyamoto Musashi. Později jeden z Bokushinsaiovým studentů přidal 7 technik s dlouhým a krátkým mečem do osnov školy. Kata s krátkým mečem jsou deklarovány jako URA (tajné/pokročilé techniky, které se veřejně neukazují a jsou vyučovány pouze vybraným studentům)

 A byl to právě Tsuji Gettan, kdo po mnoha letech intenzivního Zazenu vytvořil nový styl z Yamaguchi Ryu, který nazval Mugai Ryu. Skrze intenzivní trénink Mugai Ryu a hledání kořenů v Yamaguchi Ryu dojdeme ke kořenům Nito Ryu, které původně vzniklo v době vzniku Mugai Ryu.

Genko Nito Ryu obsahuje 10 Iaido kata a 45 technik Kumitachi.