Mugai Ryu Iaido

Autentické samurajské bojové umění s mečem

Mugai Ryu Iaido je staré, autentické bojové umění samurajů. Tato škola byla založena v roce 1693 a skrze generace se zachovala až do dnešní doby. Má hluboké propojení se Zenem, který dává tomuto stylu prostou krásu, charakteristický klid a ostrost.

Jednotlivé školy sloučené pod Mugai Ryu Europe Federation vyučují Mugai Ryu Meisha Ha pod vedením velmistra Niina Toyoaki Gyokudo Soke.

Tyto školy jsou zároveň oficiálními zástupci tohoto umění v Evropě.

Mugai ryu je široce otevřený styl. To znamená, že všichni, kdo mají zájem, by měli dostat příležitost se tomuto stylu učit. Tato škola Iaido je vhodná jak pro japonce, nejaponce, ženy, hendikepované osoby a to i bez ohledu na jejich náboženství.

Trénink Mugai Ryu obsahuje Kata, Kumitachi a Tameshigiri.

Trénink probíhá ve velmi klidné a zdvořilé atmosféře.

Studenti jsou postupně zasvěcováni do Bushido, jako cesty Zen budhismu.

Mugai Ryu Iaido patří mezi takzvané „sekací Iai“. Proto všechny techniky musí být účinné v secích a musí být skutečně použitelné v reálné bojové situaci. Tento požadavek je v současné době jen zřídka viděn v ostatních školách Iaido.

Kata (formy) jsou trénovány s opravdovým ostrým mečem. Do mistrovského stupně danu je ovšem povoleno trénovat pouze s Iaitem. Iaito je tréninková katana, která však není ostrá. Trénink těchto kata pomáhá studentů Iaida rozvíjet správné držení těla, charisma a správný projev osobnosti.

Po získání určitých zkušeností jsou studenti Mugai Ryu vyučováni také Kumitachi (skutečný boj) s Bokuto (dřevěný meč).

Posledním aspektem Mugai Ryu je Tameshigiri, nebo-li test sekání. Tento test naučí studenty sekat s opravdovým mečem.

V případě zájmu o tréninky tohoto unikátního bojového umění neváhejte kontaktovat Filipa Bartoše – filip@bujin.cz nebo +420 736 534 469, který pravidelně studuje Mugai Ryu Iaido pod vedením Soke Niina Toyoaki a Luciana Morgensterna (7. dan a zástupce pro Evropu).