Časté dotazy – FAQ

KDO SI K NÁM MŮŽE PŘIJÍT ZACVIČIT?

KDOKOLIV – Máme rozdělené skupiny podle věku na děti od 6 – 14 let (přípravka) dospělé od 14 – 100 let. Máte-li nějaký zdravotní handicap, je možné Vám trénink individuálně přizpůsobit. Přístup trenéra k Vám je samozřejmě adekvátní Vašemu fyzickému stavu (věku).

KDY A KAM MŮŽU PŘIJÍT NA TRÉNINK?

Můžete přijít na jakýkoli trénink v průběhu celého roku. Pro trénink začátečníků jsou určeny všechny náborové tréninky rozdělené podle věku (děti a dospělí).

MUSÍM NĚCO PLATIT NA PRVNÍM TRÉNINKU?

První trénink máte zdarma na vyzkoušení. Umožňujeme tak začátečníkům, aby se nezávazně a zdarma seznámili s bojovým uměním a naší školou a zkusili si trénink tohoto jedinečného japonského bojového umění.

CO SI MÁM S SEBOU VZÍT ZA OBLEČENÍ?

Doporučujeme zkusit si trénink již na první hodině, protože tak nejlépe poznáte, co je to Ninjutsu, Mugai Ryu nebo Meifu Shinkage Ryu. Můžete se ale také Vašeho prvního tréninku zúčastnit pasivně – jako diváci. Na cvičení stačí mít s sebou tepláky a tričko. Cvičíme naboso (v případě zdravotních problémů možno cvičit v lehké sportovní obuvi).

CO BUDU DĚLAT NA TRÉNINKU JAKO ZAČÁTEČNÍK?

Nebudeme po Vás rozhodně chtít nic, čeho nejste fyzicky schopni. V Koryukai Dojo učíme techniku po technice a jenom tak je zaručen rychlý rozvoj žáků. Budete cvičit základní techniky, strečink, základní sebeobranu, lehké kondiční cvičení. Jde nám o to, naučit Vás bojové umění se vším všudy. Náročnost cvičení si můžete přizpůsobit i sami počtem tréninků.

JE TO BEZPEČNÉ PRO ZDRAVÍ?

V tabulkách úrazovosti jsou bojová umění obecně až daleko za populárním hokejem, fotbalem nebo třeba volejbalem. Cvičení bojových umění je prospěšné nejen pro zdraví fyzické ale i psychické. Má velmi pozitivní vliv na správné držení těla a také na posílení a protažení celého těla vůbec. Výborně funguje jako relaxace.

PROČ ZROVNA NINJUTSU?

Je mnoho důvodů proč cvičit Ninjutsu. Ninjutsu má více než 1000 technik a je to cvičení na celý život. Můžete si vybrat jestli se stane Ninjutsu Vaší životní cestou nebo si budete cvičit jen sami pro sebe, pro zlepšení fyzické kondice a pro dobrý pocit. Máme skvělé trenéry, jezdíme společně na spoustu akcí (semináře v ČR i zahraničí). Je zde skvělá parta nadšených lidí. Pravidelně k nám dojíždí na semináře mistři a velmistři z celého světa a z Japonska. Dále je možnost páskování a technického růstu a zdokonalování se v Ninjutsu. Jsme škola s dlouholetou tradicí, která vychovala mnoho černých pásků, vychovala spoustu učitelů po celém světě a pomohli jsme spoustě lidem najít nové kamarády.

V MÉM OKOLÍ VAŠE ŠKOLA NEPŮSOBÍ A JÁ BYCH OPRAVDU RÁD(A) U VÁS CVIČIL(A).

Kontaktujte nás. Třeba v místě Vašeho bydliště nebo poblíž působí jiná škola, kterou Vám doporučíme. V opačném případě nám můžete pomoci zorganizovat ve Vaší blízkosti novou skupinu nebo se můžete alespoň účastnit našich seminářů či individuálních lekcí.

Jakékoliv další dotazy rádi zodpovíme na mailu filip@bujin.cz nebo na tel. (+420) 736 534 469.