Luciano Gabriel Morgenstern

Renmeicho, Evropský zástupce Mugai Ryu Iaido

Více jak 15 let studuje bojová umění. Již jako dítě hledal bojové umění, které by mu vyhovovalo, ale nikdy žádné takové nenašel, tak to i na určitou dobu vzdal.

Po několika letech potkal Mistra Sarafnia, excelentního mistra, který ho intenzivně učil a stále učí vnitřní i vnější podstatu bojových umění, Zenu, Taoismu a další filozofické cesty. Během své cesty do Číny studoval Qi/Ki ve školách Velmistra Feng Zhiqiang a mistra Liu Yuan Yi.

Nejvíce byl však fascinován samuraji, Bushidem, Zenem a katanou. Stále však nemohl najít v celém Německu styl, který by mu vyhovoval. Proto se rozhodl odcestovat do Japonska, studovat zde Iai a uspokojit tak svoji touhu. Podařilo se mu najít Mugai Ryu Iaido a díky Niina Soke potkal Chikaoka Senseie, který ho vyučoval v jeho začátcích. Dnes je již přímým studentem Niina Gosoke a zároveň zástupcem Mugai Ryu Iaido pro celou Evropu. Zároveň se snaží šířit ducha Mugai Ryu Iaido po Německu a celé Evropě. V roce 2010 založil Mugai Ryu Europe Federation. Každý rok navštěvuje Niina Sokeho v jeho dojo v Japonsku kde velmi pilně trénuje přímo pod jeho vedením.

Zároveň se stále snaží učit novým věcem a proto studuje Jeet Kune Do se Sifu Cyrus Moghaddam a Hyoho Niten Ichi Ryu s Chrisem De Jongh Senseiem.

Bojová umění chápe jako cestu, která není svázána pouze dojo nebo stylem, ale jako vnitřní práci a životní cestu skrze tyto principy.

Svými vyučovacími metodami se snaží předávat původní podstatu, lásku a zkušenosti, které se mu dostalo od jeho mistrů. Kromě toho, že řídí Tenshinkai Dojo, vyučuje také na Akademii bojových umění v Kolíně na Rýnem, v Schauspiel centru (herecká škola) a několika vysokých školách.

Kromě Mugai Ryu Iaido je také certifikovaným učitelem Tosei Ryu Tanjojutsu, Gyokushin Shinto Ryu, Kung Fu Toa a Hunyuan Tai Ji Chuan (styl Chen).