Filip Bartoš

Filip Bartoš se věnuje studiu bojových umění od roku 1993. V tomto roce také začal se studiem Bujinkan Budo Taijutsu a od roku 1997 se pravidelně zúčastňuje seminářů pod vedením velmistra Soke Hatsumi Masaakiho v Evropě. Od roku 2002, pravidelně navštěvuje velmistra Soke Hatsumi Masaakiho a ostatní japonské Shihany přímo v Japonsku. K jeho hlavním japonským učitelům kromě Soke Hatsumiho patří především Sensei Ishizuka Tetsuji a Sensei Someya Kenichi, kteří patří k nejstarším studentům velmistra Soke Hatsumi Masaakiho a současně k nejuznávanějším mistrům tohoto bojového umění. Na jaře roku 2004 byl v Japonsku uspořádán speciální seminář k příležitosti 33. výročí úmrtí předchozího Soke Takamatsu Toshitsugu a 33. výročí, kdy se stal velmistrem Soke Hatsumi Masaaki. Na tomto semináři Filip Bartoš úspěšně podstupuje zkoušku na 5. dan – Godan test pod Soke Hatsumi Masaakim a stává se oficiálním učitelem Bujinkan Honbu Dojo.

Filip Bartoš je vyhledáván studenty Koryu Bujutsu po celém světě zejména proto, že jeho specializací je přesné a precizní zvládnutí základních techniky Kihon Waza jednotlivých škol Bujinkanu  a jeho další škol japonských bojových uměních, čímž se liší od většiny instruktorů těchto bojových umění.

Jeho seminářů se pravidelně účastní studenti všech kontinentů. Filip Bartoš se také významně podílel na otevření dojo v Rakousku, Polsku, Estonsku, Iránu, Palestině, Egyptě, Tunisku a Alžírsku. Ve všech těchto zemích pomohl začínajícím studentům a učitelům otevřít dojo v jejich zemi a intenzivním tréninkem jim předat základní techniky Bujinkanu a dalších bojových škol, což jim umožnilo úspěšný vstup do rodiny bojových umění. Ti nejúspěšnější si již také mohli projít Godan testem a stát se oficiálními učiteli. Mimo tyto země, kde Filip Bartoš pomohl založit nová doja, rovněž zrealizoval několik seminářů v USA, Španělsku, Anglii, Slovinsku, Makedonii, Německu kam byl jako učitel pozván, aby tato bojová umění vyučoval.

Filip Bartoš se rovněž podílel na výcvicích speciálních jednotek a to nejen na území ČR. Mezi jeho pravidelné a osobní studenty patří i členové těchto speciálních jednotek.

Pravidelně také ve svém dojo pořádá semináře se svými učiteli z celého světa, aby jeho studenti měli možnost studovat bojová umění i pohledem ostatních učitelů. Filip Bartoš od začátku svého studia bojových umění do současné doby již 15x navštívil Japonsko, kde se velmi intenzívně věnoval tréninku a studiu bojových umění.

V roce 2005 Filip Bartoš se svými studenty otevřel své vlastní dojo pod názvem BUJINKAN BOHEMIA DOJO kde šířil svým studentům myšlenku Bujinkanu, Soke Hatsumiho a dalších japonských shihanů.

Během uplynulých 20 let Filip Bartoš studoval nebo studuje, kromě výše zmíněného Bujinkan Budo Taijutsu, také Meifu Shinkage Ryu shurikenjutsu pod Soke Otsukou Yasuyukim, Toyama Ryu Batto Jutsu pod Mukai Masaharu – 8. dan Hanshi (Dai Nippon Toyama Ryu Battojutsu), Mugai Ryu Iaido (Meisha ha) pod Luciano Morgensternem – 7. Dan Menkyo a Niina Toyoakim Gyokudo Soke, Kashima Shinden Jikishinkage Ryu Kenjutsu pod Mori Senseim – Menkyo Kaiden, Hozoin Ryu Takada-ha Sojutsu pod Jurgenem Seebeckem (Mokuroku) a Maeda Shigenorim (Menkyo Kaiden), Hyoho Niten Ichi Ryu pod Soke Kajiya Takanorim, Muso Jikiden Eishin Ryu pod Soke Sekiguchi Komei, Ryouen Ryu Naginata Jutsu pod Soke Shimizu Nobuko, Mizoguchi-ha Itto Ryu, Tennen Rishin Ryu, Iaido (Muso Shinden Ryu) nebo Naginatado.

Postupně v některých těchto bojových uměních dosáhl mistrovských stupňů, učitelských licencí nebo povolení vést svojí vlastní tréninkovou skupinu.

V současné době je oficiálním učitelem Bujinkan Honbu Dojo, Toyama Ryu Batto Jutsu, Mugai Ryu Iaido a Meifu Shinkage Ryu shurikenjutsu a v několika dalších bojových uměních má povolení vést Keikokai a oficiálně vyučovat (oficiální tréninková skupina).

8. ledna 2012 byl Filip Bartoš v Japonsku na Kagami Biraki (slavnostní novoroční otevření nové tréninkové sezony) oceněn Soke Hatsumi Masaakim a obdržel od něho své Bojové jméno – přezdívku – KŌRYŪ 光龍 (drak přinášející světlo).

Z tohoto důvodu založil a přejmenoval Filip Bartoš 1.1.2014 své dojo na KŌRYŪKAI jako organizaci zabývající se studiem tradičních japonských bojových umění. Tato organizace učí široké spektrum tradičních bojových umění, takže si každý zájemce může pohodlně vybrat, kterému druhu bojového umění se chce věnovat.

Filip Bartoš je také oficiálním členem Bujinkan Shidoshi-kai Instructors Association, Mugai Ryu European Federation, Shidokai Society, Saiko v Arab International Martial Arts Federation a Saiko v Arab International Ninjutsu Federation, oficiální zástupce International Martial Arts Union, oficiální zástupce International Sciences & Skill of Martial Arts University, oficiální zástupce The Supreme Education Council of IMAU University a oficiální zástupce International Sciences, Technology & Skill Union.

Pokud by jste měli zájem o vytvoření pobočky našeho KŌRYŪKAI DOJO nebo pobočky jednotlivého bojového umění ve Vašem městě neváhejte mě kontaktovat.

Zároveň pokud by jste měli zájem o trénink nebo seminář ve Vašem městě nebo Dojo neváhejte mě také kontaktovat.

Hatsumi Masaaki – Soke Bujinkan Dojo

Otsuka Yasuyuki – Soke Meifu Shinkage Ryu

SONY DSC

Niina Toyoaki – Soke Mugai Ryu Iaido

Iwami Toshio – 11. Soke Hyoho Niten Ichi Ryu

Kajiya Takanori – 12. Soke Hyoho Niten Ichi Ryu

Maeda Shigenori – Menkyo Kaiden – Hozoin Ryu Takada-ha Sojutsu

Sekiguchi Takaaki Komei – Soke Muso Jikiden Eishin Ryu Iaijutsu

Shimizu Nobuko – Soke Ryouen Ryu Naginata Jutsu

Someya Kenichi – Shihan Bujinkan Dojo

Luciano Gabriel Morgenstern – Renmeicho – 6. dan Mugai Ryu

Shuri Sensei – Menkyo Kaiden – Hyoho Niten Ichi Ryu