Proč cvičit bojová umění

SEBEDŮVĚRA

Mnoha lidem je nepříjemná už jen myšlenka na jakýkoliv konflikt a snaží se mu vyhnout jak jen to je možné. A nemusí se vůbec jednat o fyzické násilí. Někomu dělá problém obhajovat pod tlakem okolí svůj názor, vystupovat na veřejnosti nebo jen mluvit s jinými lidmi. Všechny tyto situace mají společného původce, a tím je malá sebedůvěra ve vlastní schopnosti. Pravidelným tréninkem ale většina lidí přijde na to, že mají na mnohem více než si kdy mysleli, a to se pozitivně promítne do jejich sebedůvěry a následně i do jejich osobního a společenského života.

KONDICE

Pravidelné cvičení logicky pozitivně působí i na stav našeho těla, to asi nikoho nepřekvapí. Ale v čem je trénink bojových umění jiný než řada dalších sportovních aktivit, je jeho komplexnost. Cvičenci rovnoměrně zatěžují a posilují celé tělo a ne pouze určité partie. Díky tomu je člověk nejen rychlejší, silnější a má větší výdrž, ale získá i souměrnou, pěkně vypadající postavu.

SEBEOBRANA

Zde samozřejmě záleží na tom, pro jaký bojový sport nebo umění se člověk rozhodne. Některé druhy jako box, kickbox nebo thaibox jsou už ze své podstaty vhodnější i pro reálnou sebeobranu než jiné bezkontaktní varianty, ale vždy je lepší trénovat alespoň něco a mít i třeba jen malou výhodu nad útočníkem, než být naprosto nepřipraven. Výhoda také nemusí být pouze v rovině fyzické, ale může pomoct i fakt, že napadený člověk nezpanikaří a zachová si chladnou hlavu, díky čemuž bude moci třeba i jen utéct nebo přivolat pomoc.

ZBAVENÍ SE STRESU

V dnešní uspěchané době, kdy mnoho lidí tráví svou pracovní dobu v kanceláři, narůstá i potřeba se nějakým efektivním způsobem fyzicky i psychicky zrelaxovat. Odpovědí na obojí jsou opět bojové sporty a umění. Po pořádném cvičení se určitě budete cítit unavení a bolaví, ale zcela nepochybně budete i uvolněnější a o šťastnější než před ním.

Tyto čtyři body samozřejmě zdaleka nepopisují všechny možné přínosy pravidelného tréninku. Ani nemohou. Stejně jako je unikátní každý člověk, tak i důvody proč někdo cvičí se různí. Ať už se ale pro trénink bojových umění rozhodnete z jakéhokoliv důvodu, investovaný čas a úsilí se vám v nějaké formě bohatě vrátí.

PROČ NINJUTSU?

Ninjutsu je všestranné. Obsahuje techniky ve stoje i na zemi. Můžete se bránit na jakémkoliv místě a uspějete. Techniky lze používat na velkém prostoru ale i ve stísněných prostorech a nepříznivých podmínkách. Pokud se Ninjutsu naučíte, poradíte si. Ne nadarmo se o Ninutsu říká, že je nejpraktičtějšímbojovým uměním a i v Japonsku je považováno za Vysokou školu bojových umění!

Ninjutsu rozvíjí pohyb. Nepřetěžujeme určité části těla, nejsme omezeni na jeden způsob obrany, útoku. Zapojujeme celé tělo i mysl.

Ninjutsu je obranné i útočné bojové umění. Ustupování je krásné, ale někdy je třeba aktivně chránit sebe, své blízké i ty, kteří to potřebují v momentě, kdy na ně někdo zaútočí.

Ninjutsu umožňuje zneškodnit protivníka, stejně tak jako mu dát šanci se útoku (střetu) vyhnout.

Ninjutsu může cvičit každý! Nezáleží na věku, pohlaví anebo fyzičce. Záleží jen na tom, zda chcete cvičit!

Ninjutsu cvičí a používají příslušníci policejních a vojenských složek po celém světě.

Z ninjutsu čerpá mnoho bojových umění i sportů (aikido, judo, krav-maga apod.). Učte se tedy přímo u pramene.

Naučte se Ninjutsu a nemusíte kombinovat toto bojové umění s jinými. Není třeba. V Ninjutsu naleznete vše, co potřebujete k (sebe)obraně, útoku, osobnímu rozvoji.

Ninjutsu má svou filozofii.

Ninjutsu není pouze sebeobrana. Je to kompletní systém výuky!

V Ninjutsu se naučíte bránit proti noži, dřevěné tyči a všemu co vás napadne.

PROČ KORYUKAI DOJO?

Koryukai Dojo je škola bojového umění, ne klub rváčů.

Učíme, vychováváme a dáváme ze sebe vždy to nejlepší.

Koryukai Dojo má propracovaný systém výuky, obsahující jak technický, tak i etický růst.

Podporujeme se navzájem. Jsme jeden tým!

Koryukai Dojo má své vlastní podpůrné prostředky pro technický, duševní i etický růst každého člena. Mezi ně patří klubové stránky, semináře, tréninky s japonskými mistry apod.

Učíme Ninjutsu a ne kdovíjaké mixy bojových umění.

Neřešíme, které bojové umění je nejlepší. Nám to je skutečně jedno. Zaměřujeme se výhradně na Ninjutsu, známe svou hodnotu. Víme, co vám můžeme nabídnout.

Ctíme, respektujeme etiku i etiketu bojových umění i její historii.

Nezávodíme, ani se nezúčastňujeme závodů či jiných utkání. Vzhledem k technikám, které provádíme to ani nelze.

Pořádáme akce pro naše členy. Ať už se jedná o akce pro zvýšení technické úrovně (např. semináře), tak i akce týmové (např. výlety, setkání apod.).

Udělujeme mezinárodně uznávané technické stupně – žákovské (Kyu) i mistrovské (Dan).

Učitelé Koryukai Dojo mají mezinárodní zkušenosti s výukou. Shihan Filip Bartoš vyučuje či vyučoval v Německu, Rakousku, Egyptě, Makedonii, Španělsku, Tunisku, Venezuele, Filipínách, Polsku, Iránu, Slovinsku nebo USA.

Učitelé Koryukai Dojo jsou držitelé téměř nejvyšších mezinárodních mistrovských technických stupňů (tzv. Dan).

Učitelé mají vůči svým studentům přátelský, ale profesionální přístup.

 NAŠE DOPORUČENÍ

POKUD NEMŮŽETE CVIČIT U NÁS (NAPŘ. JSME DALEKO OD VAŠEHO BYDLIŠTĚ APOD.)

Není Ninjutsu jako Ninjutsu. Dávejte dobrý pozor při výběru bojového umění. V Ninjutsu se nepořádají závody – to vzhledem k technikám nelze!

Dávejte pozor na školu, kam se hlásíte! Co vyučuje?

Jaký učitel to vede? Jaké má zkušenosti? Jakou filozofii má škola kam se hlásíte? Co Vám nabízí?

Kolik stojí školné? S cenou to máte jako se zbožím. Za kvalitu se platí. A v bojovém umění to platí také. Můžete cvičit i za 100,- za měsíc. Co ale za tuto cenu dostanete? A naopak – je nutné vydávat za školné i 2000,- za měsíc? Žádný extrém není dobrý.

Učí se na cvičení skutečně to, co máte zaplacené (např. Ninjutsu, ale naučíte se karate?).

Udělují se zde technické stupně, které platí pouze v daném klubu anebo se udělují stupně mezinárodní? Když děláte bojové umění, pak ať to má význam.

Co Vás naučí v klubu za jeden rok? Není cvičení spíše posilovna anebo pohybový kroužek?

Pokud by jste měli zájem o vytvoření pobočky našeho KŌRYŪKAI DOJO nebo pobočky jednotlivého bojového umění ve Vašem městě neváhejte mě kontaktovat.

Zároveň pokud by jste měli zájem o trénink nebo seminář ve Vašem městě nebo Dojo neváhejte mě také kontaktovat.