Honbu Dojo – Bujinden

Dne 18.srpna 1997 byl uskutečněn první trénink v Hombu Dojo.Sensei Hatsumi řekl,že toto nové Dojo se stane „pupkem světa“ Bujinkanu.Další slovo, které Soke Hatsumi používá pro přirovnání k Hombu Dodjo je “Bujinden“ neboli “Palác ducha bojovníka“.Zatímco “KAN“ ze slova Bujinkan přirovnává toto slůvko k hale tak “DEN“ ze slova Bujinden nám připomíná,že toto je hlavní Dojo ze všech Dojo Bujinkanu a snad také, že lidé,kteří zde trénují by se mohli chovat jako lidé vysokých morálních kvalit,takových vlastností,jako představuje slovo “Bujinden“. Soke řekl, že stejně jako první den tréninku musí zde být cvičeno Kihon Happo a tak předvedl základy Ichimonji no kata.

9.září 1997 v devátý den devátého měsíce devátého roku Heisei bylo oficiálně otevřeno Hombu Dojo.

Dojo stojí v jedné z mnoha architektonicky neuspořádaných ulic Noda nedaleko železniční stanice Atago. Budova sama stojí přímo vedle železniční tratě a je postavena v tradičním japonském stylu, převážně ze dřeva, které je obloženo sádrokartonem. Co vás nejvíce zaujme po vstupu dovnitř je rozsáhlý oltář skládající se z pěti samostatných oltářů z mnoha svíček a dalších nezbytných relikvií. Pod oltářem jsou umístěny stojany s různými tréninkovými zbraněmi, které najdete i na bočních stěnách.Mnohé z těchto zbraní ručně vyrobil Shiraishi sensei. Velikost Dojo je 48 tatami(t.j. cca 60-70m2).V budově nechybí jaká si předsíňka, kde se ukládají při vstupu boty a je v ní umístěna i malá kuchyňka,dále místnost, kde je možné si uložit věci a samozřejmě nemohou chybět toalety.

V čele Dojo stojí rozsáhlý oltář skládající se z pěti samostatných oltářů.Tyto chrámy reprezentují 9 škol Bujinkanu.Každá škola má dvě svíčky a proto když se říká „Shikin Haramitsu dai komyo“ musí všech 18 svíček hořet.Chrámy jsou umístěny zleva doprava v tomto pořadí.

1. Gyokushin ryu……………………..oddělený chrám
2. Kumogakure ryu…………………..oddělený chrám
3. Takagi yoshin ryu…………………velký chrám
4. Kukishinden ryu……………………velký chrám
5. Shinden Fudo ryu………………….velký chrám – uprostřed
6. Togakure ryu…………………………velký chrám
7. Gyokko ryu……………………………velký chrám
8. Koto ryu………………………………..oddělený chrám
9. Gikan ryu………………………………oddělený chrám

756-2 Noda
Noda-shi
Chiba-ken
278-0037